Спорт, культура, відпочинокФізичне виховання у Машинобудівному фаховому коледжі Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара є органічною частиною освітнього процесу і слугує всебічному розвитку особистості студентів, їхньої підготовці до подальшого життя і праці.


Основними завданнями фізичного виховання студентів є:
-виховання високих фізичних та морально-вольових якостей;
-підготовка до подальшої праці та захисту Вітчизни;
- зміцнення здоров’я, спонукання правильному формуванню і всебічному розвитку організму;
-здобуття необхідних знань по основам теорії, методики організації фізичного виховання;
-виховання у студентів постійного інтересу до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

Фізичне виховання в коледжі проводиться в наступних формах:
-навчальні заняття;
-фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі дня;
-познавчальна фізкультурно-масова та фізкультурно-спортивна робота ;
-індивідуальні та самостійні заняття;
-оздоровча робота.

Навчальні заняття з фізичного виховання проводяться у всіх навчальних групах відповідно до навчального плану і робочої програми. Навчальні заняття з фізичного виховання проводяться на спортивному майданчику площею 5000 м2, який оснащений гімнастичним комплексом.
А в холодну пору року заняття проводяться у двох спортивних залах: один для ігрових видів спорту площею 288 м2, а другий для атлетичної гімнастики та настільного тенісу площею 550 м2.
В нашому коледжі створені умови для занять фізичним вихованням в позаурочний час. Студенти мають змогу відвідувати секції з настільного тенісу, атлетичної гімнастики та волейболу.
В коледжі проводиться спартакіада серед навчальних груп з таких видів спорту: волейбол, баскетбол, легкоатлетичний крос, настільний теніс, гирьовий спорт, армрестлінг. В рамках фізкультурно-масової роботи проводяться також спортивні свята до Дня Збройних сил України, Дня захисника Вітчизни.
Студенти коледжу беруть участь у спартакіаді міста з видів спорту серед ВНЗ 1-2 рівнів акредитації і стали призерами з таких видів спорту: міні-футбол, плавання, настільний теніс, баскетбол.
В коледжі проводиться медичний контроль за станом здоров’я студентів. За висновками медичного контролю студенти відвідують заняття з фізичного виховання в основній, підготовчій та спеціальній медичній групі.